V prvním domácím utkání porážíme Pardubice!

Až ve třetím kole nejvyšší domácí basketbalové soutěže se mohla nově poskládaná SLUNETA představit svým fanouškům na domácí palubovce. A začínala hned zostra, protože na sever Čech dorazil bývalý kouč a hlavní strůjce stříbrného úspěchu z loňské sezóny Honza Šotnar se svým novým týmem z Pardubic. Naopak z města perníku zamířilo do Ústí duo Vyoral – Potoček, takže se dal očekávat hodně peprný souboj.

A oba celky začaly hodně útočně. Hosté se mohli spolehnout na trojkovou střelbu a díky ní odskočili na konci první čtvrtiny na 23:30.

Po tolika obdržených bodech bylo jasné, že domácí musí zlepšit obranu, a to se na začátku druhého dějství povedlo a Pandy se vrátily do zápasu a dotáhly se bodově na soupeře. Beksa ale přijela s dobře seřízenými mířidly a držela si vysoké procento střelby za 3 body. Domácí ale drželi krok s útočným tempem první půle do šaten se šlo za stavu 46:50.

Po přestávce se opakoval stejný scénář, hosté si s chutí zastříleli a opět odskočili na dvouciferný počet bodů a do poslední čtvrtiny si nesli náskok 64:73.

Domácí si však nechali to nejlepší nakonec. V úvodu této rozhodující části hry se hodně činil novic pod košem Ody Oguama, jehož útočné doskoky a koše znamenaly snížení na 71:76 a hosté najednou znejistěli. Naopak domácí početná návštěva v hledišti začínala cítit šanci na velkolepý obrat. A osud tomu chtěl, aby se to domácím povedlo, a navíc z rukou bývalých hráčů Pardubic. Nejprve 3 trojky Pepy Potočka v posledním dějství poslaly utkání do vyrovnané koncovky, tři minuty do konce vede SLUNETA, právě po trojce Potočka, 84:81. Necelou minutu před koncem základní hrací doby se míč dostal do ruky druhého bývalého „pardubičáka“ Tomáše Vyorala a ten svou trojkou zdvihl domácí tribuny. Po oddechovém čase hostující kouče Šotnara se podaří hráčům ve žlutých dresech ubránit a hostům už nezbývá než faulovat a kdo jiný by měl symbolicky uzavřít skóre z čáry trestného hodu, než opět Tomáš Vyoral.

SLUNETA vítězí v prvním domácím utkání, a jelikož středeční utkání v Nymburce se překládá kvůli zápasu Nymburka v Champions League, tak další zápas bude opět na SLUNETĚ, v neděli přijede Brno.

Tomáš Reimer (trenér SLUNETA Ústí):
„Těžké domácí utkání s Pardubicemi. V první řadě chci poděkovat fanouškům, kteří přišli v hojném počtu. Zápas začal vyrovnaně, bylo vidět, že oba týmy jsou nově složené, na obou stranách bylo celkem hodně chyb, takže i poločasové skóre bylo celkem vysoké. Po nějakých korekcích v poločasové přestávce šlo znát, že se oba týmy začaly více soustředit na obranu. My jsme bohužel i ve druhém utkání byli ve více než desetibodové ztrátě, ale tým znovu ukázal charakter. Zkušení hráči opět ukázali, že to dokážou vzít na sebe a já jsem rád, že proti tak silnému soupeři, jakým Pardubice jsou, jsme dokázali urvat druhé vítězství.“

Jan Šotnar (trenér Pardubice):
„Gratuluji domácím. My jsme zde zažili takový standardní zápas na Slunetě, kdy domácí asi nezačali úplně podle představ, ale ve čtvrté čtvrtině našly síly, měli individuality, které to odehrály v poslední desetiminutovce opravdu skvěle, vzali na sebe zodpovědnost při klíčových střelách, a to utkání otočili. My jsme v nějakém procesu, máme za sebou prvních šest dnů sezóny, a ačkoliv jsme zápasy, které jsme mohli vyhrát prohráli, musíme dát hlavy nahoru a pokusit se vyhrát ve středu v dalším kole.“

Ondřej Šiška (Pardubice):
V první řadě chci pogratulovat soupeři, myslím, že vyhrál zaslouženě. Bohužel z mého pohledu jsme jim vítězství darovali, protože do utkání jsme vstoupili tak, jak jsme chtěli, vedlo se nám nadprůměrně v útoku, směrem do obrany to bylo velice slušné. Pořád jsme drželi vedení a byli jsme tam, kde jsme chtěli být, jenže pak přišla poslední čtvrtina a v ní jsme totálně propadli. Byly tam individuální kolapsy, spousta ztrát, zbrklých věcí, na které nejsme zvyklí a vůbec je netrénujeme. V obraně jsme navíc byli všude o krok později a darovali jsme soupeři jednoduché střely. My jsme prostě tým, který když ucítí krev, musí po ní jít a ne aby to dopadlo jako dneska. Pro nás je to ponaučení pro příště, nic to nemění na tom, že jedeme dál, nevěšíme hlavy a chceme vyhrát další zápas.

Josef Potoček (Sluneta Ústí):
„Vyhráli jsme, to je to nejdůležitější. Byl to těžký zápas, celou dobu jsme prohrávali, do vedení jsme se dostali až pár minut před koncem, každopádně mám obrovskou radost, že jsme porazili Pardubice.“

SLUNETA Ústí nad Labem – BK KVIS Pardubice 88:81(23:30, 46:50, 64:73)
Body domácí:
Varner II 22, Potoček 19, Vyoral 15, Oguama 11, Pecka 10, Edwards 8, Číž 3
Body hosté: Williams 20, Kovář 15, Šiška 14, Brunk 12, Novotný 9, Švrdlík 7, Šafarčík 4
Trojky: 21/9 – 29/11
Trestné hody: 30/27 – 10/8
Doskoky: 34 - 33
Osobní chyby: 18 - 23